2013 Tournament Schedule

Thursday, December 26
Time   High School Schedule   Middle School Schedule
10:00  

FINAL: Carthage 57 vs East Newton 46 - Boys

  FINAL: Pierce City 37 vs McDonald County 38 - Girls
11:30   FINAL: Bentonville 57 vs Springfield Parkview 38 - Boys   FINAL: East Newton 77 vs Neosho JV 9 - Girls
1:00  

FINAL: Morrilton 72 vs Pierce City 38 - Boys

 

FINAL: Neosho 75 vs Forrest City 64 - Girls

2:30

 

FINAL: St. Joe 53 vs Van Buren 47 - Boys

  FINAL: Van Buren 55 vs Seneca 45 - Girls
4:30   FINAL: Lead Hill 76 vs Neosho 44 - Boys  

FINAL: Webb City 47 vs McDonald County 61 - Boys

6:00   FINAL: Sagemont 62 vs West Memphis 41 - Boys  

FINAL: Bentonville 70 vs Carthage 47 - Girls

Tournament Game - does not affect brackets

7:30   FINAL: Bush 58 vs KC Ruskin 44 - Boys  

FINAL: Springdale 58 vs Webb City 49 - Girls

Tournament Game - does not affect brackets

Friday, December 27
Time   High School Schedule   Middle School Schedule
9:00   FINAL: Pierce City 58 vs Lead Hill 46 - Boys    
10:30   FINAL: E Newton 48 vs Webb City 53 - Boys    
12:00   FINAL: Springfield Parkview 48 vs West Memphis 47 - Boys   FINAL: Springdale 40 vs McDonald County 38 - Girls
1:30   FINAL: Van Buren 49 vs KC Ruskin 46 - Boys   FINAL: Carthage 44 vs McDonald County 42 - Boys
3:30   FINAL: Morrilton 69 vs Neosho 24 - Boys   FINAL: Bentonville 56 vs East Newton 45 - Girls
5:00   FINAL: St. Joe Lafayette 56 vs Bush 47- Boys   FINAL: Neosho 62 vs Carthage 31 - Girls
6:30   FINAL: Bentonville 61 vs Sagemont 73 - Boys   FINAL: Van Buren 58 vs Webb City 63 - Girls
8:00   3 Point & Slam Dunk Contest    
         
         
Saturday, December 28
Time   High School Schedule   Middle School Schedule
9:00   FINAL: Pierce City 39 vs Webb City 48 - Boys    
10:00       FINAL: Lead Hill 36 vs East Newton 70 - Boys
10:30   FINAL: Springfield Parkview 37 vs Van Buren 44 - Boys    
11:30       FINAL: West Memphis 60 vs KC Ruskin 61 - Boys
12:00   FINAL: McDonald County 53 vs Neosho 64 - Boys    
1:00       FINAL: Pierce City 65 vs Forrest City 63 - Girls
1:30   FINAL: Bush 59 vs Bentonville 63 - Boys    
2:30       FINAL: Neosho JV 32 vs Seneca 59 - Girls
3:30   FINAL: Springdale 33 vs Neosho 49 - Girls    
4:30       FINAL: McDonald County 34 vs Carthage 48 - Girls
5:00   FINAL: Bentonville 56 vs Webb City 54 - Girls    
6:00       FINAL: East Newton 49 vs Van Buren -29 Girls
6:30   FINAL: Morrilton 68 vs Carthage 41 - Boys    
8:00   FINAL: Sagemont 76 vs St. Joe Lafayette 40 - Boys    
         
         

Proudly Sponsored By:

Branco Enterprises, Inc.